Doktor Patrycja Zawirska wystąpiła na konferencji: „Prawo Pracy i Wynagrodzenia 2019 – jak stosować nowe przepisy”, gdzie mówiła o praktycznych

W dniu 19 marca 2019 r. dr Patrycja Zawirska wystąpiła na Konferencji: „Prawo Pracy i Wynagrodzenia 2019 - jak stosować nowe przepisy” organizowanej przez Dom Wiedzy, gdzie omawiała zasady wprowadzania pracy zdalnej w zakładzie pracy. (więcej…)

Mecenas Krzysztof Gąsior wystąpił na konferencji: „Prawo Pracy i Wynagrodzenia 2019 – jak stosować nowe przepisy”, gdzie mówił o zasadach

W dniu 19 marca 2019 r. mec. Krzysztof Gąsior wystąpił na Konferencji: „Prawo Pracy i Wynagrodzenia 2019 - jak stosować nowe przepisy” organizowanej przez Dom Wiedzy, gdzie omawiał tematykę tworzenia pracowniczych planów kapitałowych. (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w Dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący dokumentacji pracowniczej

W dniu 14 marca 2019 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Dokumentacja pracownicza - zmiany w formalnościach”. (więcej…)

Doktor Patrycja Zawirska po raz kolejny wyróżniona w rankingu Chambers & Partners Europe
W dniu 7 marca 2019 r. został opublikowany najnowszy ranking Chambers & Partners Europe 2019. Doktor Patrycja Zawirska została wyróżniona w rankingu indywidualnym jako “BAND 3”.
Komentarz adw. Krzysztofa Gąsiora w Gazecie Prawnej dotyczący definicji „osoby zatrudnionej” na gruncie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych

W dniu 28 lutego 2019 r. w Gazecie Prawnej ukazał się komentarz adw. Krzysztofa Gąsiora w artykule pt. „Czy autorzy ustawy o PPK zapomnieli o rodzicach?” (więcej…)

Artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora w Dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący tzw. działalności nierejestrowanej i związanych z nią obowiązków wobec ZUS

W dniu 7 lutego 2019 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora pt. „Biznes bez rejestracji nie pozwoli uniknąć składek ZUS”. (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w Dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący wydawania świadectw pracy w 2019 r.

W dniu 5 stycznia 2019 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Nowe prawo 2019: dodatkowe informacje do świadectwa pracy”. (więcej…)

Komentarz dr Patrycji Zawirskiej w Dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący roszczeń pracowników z tytułu wadliwego wypowiedzenia umowy na czas określony

W dniu 27 grudnia 2018 r. w dzienniku Rzeczpospolita” ukazał się komentarz dr Patrycji Zawirskiej w artykule pt. „Powrót na etat przed emeryturą także przy umowie terminowej”. (więcej…)

Komentarz adw. Krzysztofa Gąsiora w Gazecie Prawnej dotyczący kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich

W dniu 7 grudnia 2018 r. w Gazecie Prawnej ukazał się komentarz adw. Krzysztofa Gąsiora w artykule pt. „Policja choruje bez konsekwencji, a Kowalski ścigany przez ZUS”. (więcej…)

Komentarz dr Patrycji Zawirskiej w Gazecie Prawnej dotyczący skutków ustalenia stosunku pracy

W dniu 15 listopada 2018 r. w Gazecie Prawnej ukazał się komentarz dr Patrycji Zawirskiej w artykule pt. „Czy zwrot składek ZUS zniechęci do ustalania stosunku pracy”. (więcej…)

Artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora i apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący monitorowania pracowników

W dniu 11 listopada 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora i apl. adw. Marty Rogocz pt. „RODO: oznaczenie monitorowanych pomieszczeń i urządzeń przez pracodawcę”. (więcej…)

Rewolucyjne zmiany w ustawie o związkach zawodowych już od początku 2019 r.
W dniu 1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o związkach zawodowych. Zmiany przewidują przede wszystkim rozszerzenie prawa koalicji związkowej na zatrudnionych, którzy nie są pracownikami. Celem ustawodawcy jest zrównanie praw wszystkich osób świadczących pracę, niezależnie od podstawy prawnej jej wykonywania. (więcej…)
Mecenas Krzysztof Gąsior wystąpił na konferencji: „Prawo pracy 2018/2019 – przygotowanie do kolejnych zmian”, gdzie mówił o pracowniczych planach kapitałowych

W dniu 18 października 2018 r. mec. Krzysztof Gąsior wystąpił na Konferencji: „Prawo pracy 2018/2019 - przygotowanie do kolejnych zmian”, organizowanej przez Dom Wiedzy, gdzie mówił o praktycznych aspektach wprowadzenia pracowniczych planów kapitałowych.

(więcej…)

Doktor Patrycja Zawirska wystąpiła na konferencji: „Prawo pracy 2018/2019 – przygotowanie do kolejnych zmian”, gdzie mówiła o zasadach monitorowania pracowników

W dniu 17 października 2018 r. dr Patrycja Zawirska wystąpiła na Konferencji: „Prawo pracy 2018/2019 - przygotowanie do kolejnych zmian”, organizowanej przez Dom Wiedzy, gdzie omawiała temat monitoringu pracowników po najnowszych zmianach.

(więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w Dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący zakazu handlu w 2019 r.

W dniu 11 października 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Zakaz handlu w niedzielę w 2019 roku - zmiany dla pracodawców”.

(więcej…)

Artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący wcześniejszego wieku emerytalnego

W dniu 4 października 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora pt. „Wcześniejszy wiek emerytalny to też wcześniejsza ochrona przed zwolnieniem”.

(więcej…)

Artykuł współautorstwa apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący przedstawicielstwa pracowników

W dniu 6 września 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł współautorstwa apl. adw. Marty Rogocz pt. „Związki zawodowe: Przedstawiciele pracowników – doraźnie czy na stałe”.

(więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w Dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący przekształcenia terminowych umów o pracę

W dniu 9 sierpnia 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „22 listopada 2018 umowy terminowe przekształcą się w umowy o pracę na czas nieokreślony”.

(więcej…)

Artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący ochrony przedemerytalnej

W dniu 12 lipca 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora pt. „Ochrona przedemerytalna: kogo i od kiedy wiek chroni przed zwolnieniem z pracy?”. (więcej…)

Mec. Krzysztof Gąsior wystąpił na konferencji: „Prawo pracy i ubezpieczenia 2018”, gdzie mówił o pracowniczych planach kapitałowych

W dniu 13 czerwca 2018 r. mec. Krzysztof Gąsior wystąpił na Konferencji: „Prawo Pracy i Ubezpieczenia 2018”, organizowanej przez Dom Wiedzy, gdzie mówił o praktycznych aspektach wprowadzenia pracowniczych planów kapitałowych. (więcej…)

Mec. Krzysztof Gąsior wystąpił na konferencji: „Prawo pracy i wynagrodzenia”, gdzie mówił o praktycznych aspektach zmiany warunków zatrudnienia pracownika

W dniu 15 maja 2018 r. mec. Krzysztof Gąsior wystąpił na Konferencji: „Prawo Pracy i Wynagrodzenia”, gdzie mówił o praktycznych aspektach zmiany warunków zatrudnienia pracownika. (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący przyczyn wypowiedzenia umowy o pracę

W dniu 29 kwietnia 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Brak dobrego kontaktu z pracownikiem wystarczy, aby go zwolnić.”. (więcej…)

Mec. Krzysztof Gąsior wystąpi na konferencji: „Prawo pracy i wynagrodzenia 2018” gdzie będzie mówić o pracowniczych programach emerytalnych oraz pracowniczych

W dniu 20 marca 2018 r. mec. Krzysztof Gąsior wystąpi na Konferencji „Prawo Pracy i Wynagrodzenia 2018” organizowanej przez Dom Wiedzy, gdzie będzie mówić o dotychczasowych oraz planowanych formach oszczędzania na przyszłą emeryturę pracowników. (więcej…)

Komentarz dr Patrycji Zawirskiej w Gazecie Prawnej dotyczący obowiązku utworzenia dokumentacji pracowniczej

W dniu 15 marca 2018 r. w Gazecie Prawnej ukazał się komentarz dr Patrycji Zawirskiej w artykule pt. „Dokumentacja pracownicza od 2019 roku: Choć nie zniszczono starych akt, i tak trzeba utworzyć nowe”. (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący molestowania seksualnego

W dniu 11 marca 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „(Nie)winne żarty w biurze - kiedy molestowanie seksualne jest faktem, a kiedy mrzonką.”. (więcej…)

Doktor Patrycja Zawirska po raz kolejny wyróżniona w rankingu Chambers & Partners Europe 2018

W dniu 8 marca 2018 r. został opublikowany najnowszy ranking Chambers & Partners Europe 2018. Dr Patrycja Zawirska została wyróżniona w rankingu indywidualnym jako “BAND 3”, który otrzymuje corocznie od 2013 roku. 

Komentarz dr Patrycji Zawirskiej w Gazecie Prawnej dotyczący formy wypłaty wynagrodzenia
W dniu 8 marca 2018 r. w Gazecie Prawnej ukazał się komentarz dr Patrycji Zawirskiej w artykule pt. „O formie wypłaty pensji zdecyduje pracownik. O ile nie będzie zbyt często zmieniał zdania”. (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący molestowania

W dniu 3 marca 2018 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Molestowanie to też dyskryminacja”.  (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej oraz apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku “Rzeczpospolita” dotyczący dyskryminacji pracowników
W dniu 18 listopada 2017 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Dyskryminacja nie zawsze oczywista”.   (więcej…)
Artykuł mec. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku “Rzeczpospolita” dotyczący ustalania grupy zawodowej przy zwolnieniach grupowych
W dniu 12 października 2017 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł adw. Krzysztofa Gąsiora pt. „Jak ustalić grupę zawodową przy zwolnieniach grupowych?”.  (więcej…)
Doktor Patrycja Zawirska wystąpi na konferencji prawa pracy i będzie mówić o prawidłowej organizacji pracy zdalnej

W dniu 17 października 2017 r. dr Patrycja Zawirska wystąpi na Konferencji Prawa Pracy organizowanej przez Dom Wiedzy i będzie mówić o tym jak prawidłowo zorganizować pracę zdalną. (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący udowodnienia mobbingu

W dniu 7 października 2017 r. w dzienniku “Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej i apl. adw. Marty Rogocz pt. „Jak udowodnić mobbing”. (więcej…)

Komentarz mec. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący terminu wykorzystania przez pracowników urlopu zaległego

W dniu 28 września 2017 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się komentarz Mec. Krzysztofa Gąsiora w artykule pt. „Do kiedy należy wysłać na urlop pracownika, który ma niewykorzystane dni wypoczynku”. (więcej…)

Artykuł mec. Marii Werenowskiej w dzienniku „Rzeczpospolita” dotyczący żądania zakazu konkurencji od byłego pracownika

W dniu 14 września 2017 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł Mec. Marii Werenowskiej pt. „Czy szef może żądać od byłego pracownika zakazu konkurencji”. (więcej…)

Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” dotyczący wykonywania zdalnej pracy z domu bez konieczności spełnienia szczególnych formalności
W dniu 10 września 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej pt."Pozwolenie na pracę bez zbędnych formalności". (więcej…)
Mec. Krzysztof Gąsior w programie “Pytanie na Śniadanie” mówił o prawie pracowników do prywatności oraz o warunkach wprowadzenia w firmie
W dniu 9 września 2017 r. Mec. Krzysztof Gąsior wystąpił w programie "Pytanie na Śniadanie" i mówił o prawie pracowników do prywatności oraz o warunkach wprowadzenia w firmie monitoringu poczty elektronicznej. (więcej…)
Komentarz Krzysztofa Gąsiora w Gazecie Prawnej z dnia 25 sierpnia 2017 r. dotyczący przyczyn uzasadniających zatrudnienie na czas określony z
W dniu 25 sierpnia 2017 r. w Gazecie Prawnej  ukazał się komentarz Mec. Krzysztofa Gąsiora w artykule pt. "Umowy terminowe vs prawo UE: wyjątki od limitów do zmiany? PiP na tak, rząd na nie".  (więcej…)
Wywiad z dr Patrycją Zawirską na temat możliwości wcześniejszego wyjścia z pracy
W dniu 15 sierpnia 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się wywiad  z dr Patrycją Zawirską na temat możliwości wcześniejszego wyjścia z pracy. (więcej…)
Artykuł Mec. Marii Werenowskiej dotyczący rozliczenia pracownika z powierzonych mu pieniędzy lub innego mienia
W dniu 3 sierpnia 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł mec. Marii Werenowskiej pt. "Rozliczenie pracownika z powierzonych mu pieniędzy lub innego mienia". (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” dotyczący ustalania różnych godzin pracy w różnych dniach – bez ryzyka wystąpienia pracy
W dniu 20 lipca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej pt. "Zróżnicowany grafik w pracy bez dodatkowych wydatków". (więcej…)
Artykuł mec. Marii Werenowskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” o możliwości dochodzeniu odszkodowania od niesumiennego pracownika
W dniu 15 lipca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł mec Marii Werenowskiej pt. "Niesumienny pracownik – jaka kara". (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” dotyczący ruchomego czasu pracy bez nadgodzin
W dniu 29 czerwca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej pt. "Ruchomy czas pracy bez nadgodzin". (więcej…)
Artykuł mec. Marii Werenowskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” o możliwości dochodzeniu odszkodowania od pracownika prowadzącego działalność konkurencyjną
W dniu 22 czerwca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł mec Marii Werenowskiej pt "Odszkodowanie za brak lojalności byłego pracownika". (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” o korzyściach i ograniczeniach systemu pracy weekendowej
W dniu 11 czerwca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej pt. " System pracy weekendowej - korzyści i ograniczenia" (więcej…)
Artykuł mec. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku “Rzeczpospolita” pt. “Ochrona przedemerytalna tylko raz w życiu”
W dniu 1 czerwca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł mec Krzysztofa Gąsiora pt. "Ochrona przedemerytalna tylko raz w życiu" (więcej…)
Artykuł mec. Marii Werenowskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” o skutkach niesłusznego rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia
W dniu 1 czerwca 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł mec. Marii Werenowskiej pt "Koszt niesłusznej dyscyplinarki dla szefa". (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” o wydłużeniu okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy
W dniu 4 maja 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej pt. " Czas pracy: o wydłużeniu okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy". (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita” o czarnych listach pracowników
W dniu 15 kwietnia 2017 r. w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej pt."Firmy rektrutacyjne nielegalnie tworzą czarne listy pracowników". (więcej…)
Komentarz mec. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku „Gazeta Prawna”
W dniu 6 kwietnia 2017 r. w dzienniku „Gazeta Prawna” ukazał się komentarz mec. Krzysztofa Gąsiora do artykułu pt. „Pracodawca nie zawsze się ukryje za prawną zasłoną”. (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku „Rzeczpospolita”
W dniu 2 kwietnia 2017 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł Dr. Patrycji Zawirskiej pt. „Różne wynagrodzenie, choć takie same stanowiska”. (więcej…)
Artykuł dr Patrycji Zawirskiej oraz mec. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku „Rzeczpospolita”
W dniu 29 marca 2017 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł dr Patrycji Zawirskiej oraz mec. Krzysztofa Gąsiora pt. „Jak ustalić okres ochrony przed zwolnieniem po reformie emerytalnej”. (więcej…)
Komentarz Dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku „Rzeczpospolita”
W dniu 26 marca 2017 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się komentarz Dr. Patrycji Zawirskiej do artykułu pt. „Przywrócenie do pracy: zmiana zdania nie każdemu pozwoli wrócić na rzuconą posadę”. (więcej…)
Prawo pracy i wynagrodzenia 2017

W dniu 23 marca 2017 r. dr Patrycja Zawirska wystąpi jako prelegent podczas konferencji: „Prawo pracy i wynagrodzenia 2017 – prawidłowe stosowanie znowelizowanych przepisów oraz kolejne zmiany” organizowanej przez Dom Wiedzy. Tematem prelekcji będzie „Zmiana warunków zatrudnienia – jak nie popełnić błędu”. (więcej…)

Publikacja prasowa Dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku “Rzeczpospolita”
W dniu 3 marca 2017 ukazał się artykuł  Dr Patrycji Zawirskiej w dzienniku "Rzeczpospolita" pt "Systemy czasu pracy. Praca na dwie tury". (więcej…)
Komentarz mec. Krzysztofa Gąsiora w dzienniku “Gazeta Prawna”
W dniu 17 lutego 2017 r. w dzienniku "Gazeta Prawna" ukazał się komentarz  mec. Krzysztofa Gąsiora do artykułu pt. "Zmiany w prawie pracy. Nad czym powinna pracować komisja kodyfikacyjna" (więcej…)