radca prawny, partner


Radca prawny oraz doktor nauk prawnych. Wielokrotna laureatka stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyjątkowe osiągnięcia w nauce. Autorka licznych publikacji prasowych, w tym dla: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna oraz Monitor Prawa Pracy. W rankingach Chambers Europe Awards for Excellence 2010 oraz 2011 wskazana jako „wschodząca gwiazda” prawa pracy. W rankingu The Chambers Europe Awards for Excellence 2012 awansowała do “Band 4”, a od 2013 r. do 2020 r. do “Band 3”. W rankingu Legal 500 Patrycja Zawirska została określona jako „rekomendowany praktyk z rozległym doświadczeniem”.
Kilkanaście lat doświadczenia w doradztwie z zakresu prawa pracy. Partner – założyciel kancelarii Zawirska Ruszczyk Gąsior (luty 2017 r.). Wcześniej przez cztery lata kierowała Departamentem Prawa Pracy w warszawskim biurze K&L Gates – jako of counsel, a następnie partner. Wcześniej przez sześć lat związana z niszową kancelarią wyspecjalizowaną w dziedzinie prawa pracy (Raczkowski i Wspólnicy), przez ostatni rok, jako partner. Wcześniej dwa lata pracowała w Departamencie Prawa Pracy jednej z czołowych firm prawniczych w Polsce, świadczących usługi prawne dla polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, oraz jeszcze wcześniej przez dwa lata zdobywała doświadczenia poprzez indywidualną praktykę prawa.
Patrycja Zawirska specjalizuje się w skomplikowanych procesach restrukturyzacyjnych, zarządzaniu relacjami z przedstawicielami pracowników oraz w sprawach z zakresu czasu pracy. Ma bogate doświadczenie we „wrażliwych” sporach z pracownikami (wypadki przy pracy, dyskryminacja, mobbing, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i zasad etycznych).

Języki: polski, angielski.

+48 (22) 873 83 63
patrycja.zawirska@zawirska.com