radca prawny oraz doktor nauk prawnych


Wielokrotna laureatka stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyjątkowe osiągnięcia w nauce. Autorka licznych publikacji prasowych, w tym dla: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna oraz Monitor Prawa Pracy. W rankingach Chambers Europe Awards for Excellence 2010 oraz 2011 wskazana jako „wschodząca gwiazda” prawa pracy. W rankingu The Chambers Europe Awards for Excellence 2012 awansowała do “Band 4”, a od 2013 r. do 2021 r. do “Band 3”. W rankingu Legal 500 EMEA 2020 i 2021 Patrycja Zawirska została uznana za wiodącego prawnika w Polsce (Leading Individual).

Siedemnaście lat doświadczenia w doradztwie z zakresu prawa pracy. Partner – założyciel Kancelarii w 2017 r. Wcześniej przez cztery lata kierowała Departamentem Prawa Pracy w warszawskim biurze K&L Gates (obecnie DWF Poland) – jako of counsel, a następnie partner. Jeszcze wcześniej przez sześć lat związana z niszową kancelarią wyspecjalizowaną w dziedzinie prawa pracy (obecnie Raczkowski sp.k.), przez ostatni rok, jako partner. Wcześniej dwa lata pracowała w Departamencie Prawa Pracy jednej z czołowych firm prawniczych w Polsce (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak), a przed tym przez dwa lata zdobywała doświadczenia w indywidualnych kancelariach prawnych.

Patrycja Zawirska specjalizuje się w skomplikowanych procesach restrukturyzacyjnych, zarządzaniu relacjami z przedstawicielami pracowników oraz w sprawach z zakresu czasu pracy. Ma bogate doświadczenie we „wrażliwych” sporach z pracownikami (wypadki przy pracy, dyskryminacja, mobbing, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i zasad etycznych).

Języki: polski, angielski.

+48 (22) 873 83 65
patrycja.zawirska@zawirska.com