radca prawny


Kieruje praktyką procesową Kancelarii. Laureat stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki za wyjątkowe osiągnięcia naukowe. Określony jako “wnikliwy” w rankingu Legal 500. W 2019 roku otrzymał Client Choice Award w kategorii Employment & Benefits. Autor licznych publikacji prasowych, w tym dla Rzeczpospolita i Dziennik Gazeta Prawna.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Dołączył do Kancelarii jako partner w sierpniu 2019 r. Wcześniej, przez 12 lat był związany z Kancelarią Raczkowski Paruch (obecnie Raczkowski sp.k.), gdzie od 2015 r. jako partner kierował praktyką procesową. W latach 2005-2007 zdobywał doświadczenie w Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Przez dwa lata pracował w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Grzegorz Ruszczyk specjalizuje się w reprezentowaniu Klientów w sprawach sądowych we wszystkich obszarach prawa pracy, w szczególności w zakresie dotyczącym rozwiązywania umów o pracę i roszczeń z tym związanych, ustalenia istnienia stosunku pracy, mobbingu, dyskryminacji, godzin nadliczbowych, świadczeń dodatkowych oraz umów o zakazie konkurencji. Brał udział w wielu sądowych i pozasądowych procesach negocjacyjnych. Wielokrotnie reprezentował Klientów w postępowaniach przed Sądem Najwyższym. Uczestnik wielu komisji antydyskryminacyjnych, zaangażowanych w rozwiązywanie sporów wewnątrzorganizacyjnych i roszczeń pracowniczych. Prowadził wiele praktycznych szkoleń i warsztatów w szczególności z zakresu procedur antymobbingowych oraz outsourcingu.

Języki: polski, angielski.

+48 (22) 873 83 65
grzegorz.ruszczyk@zawirska.com